UNIJA MOTOCIKLISTA SRBIJE - FORUM
Oktobar 23, 2014, 06:52:32 am *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: ZAHTEV DA SE OMOGUĆI PERIODIČNA REGISTRACIJA MOTOCIKALA  Klikni >> OVDE <<

Početna   Pomoć Prijavljivanje Registracija  

UMS na FaceBook Mass Company

Stranice: 1 [2] 3 4 ... 15   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: POZUTELE FOTOGRAFIJE...  (Pročitano 35980 puta)
motoklasik
Predsednik Unije
Predlagač
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #20 poslato: Januar 13, 2011, 03:19:04 pm »

Prepoznajete pok. Batu, naravno... &nbsp;Cool Honda, #31.

Da, kako ga ne bi prepoznali.
Nedavno preminuli Ljubomir Popovic zvani Bata Pop, legenda sportskog motociklizma.

Na slici je start trke u Prnjavoru, verovatno 1973. godine ,a Bata Pop je na cuvenoj srebrnoj Hondi (br.11). Kasnije u Arandjelovcu je odrzana legendarna trka za pamcenje gde su glavni akteri bili Bata, Kosic i Bevanda.
Sačuvana

UNIJA MOTOCIKLISTA SRBIJE
motoklasik
Predsednik Unije
Predlagač
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Januar 13, 2011, 03:27:12 pm »

Slika sa staze Grobnik, iz juna 1981. godine.

Vide se motori nasih takmicara:
- br.46 je ČZ 175, Vladimira Popržena-Prže,
- iza njega je Šverkov motor,
- iza njega, sa belim rezervoarom je Gedžina "Malanca",
- iza Malance, na kraju je Haris-Yamaha koju je vozio Boža Nos.

Sačuvana

motoklasik
Predsednik Unije
Predlagač
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Januar 13, 2011, 03:34:00 pm »

Ova slika bi trebalo da bude iz 1979. a na slici je Sverko u dvoristu kod Bozidara Petrovica - Boze Nosa, na Bozinoj trkackoj Yamahi 250, sa petokrakim "kampanjolo" felnama.

Sačuvana

Boki Ar
Učesnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Januar 14, 2011, 01:31:21 pm »

Startni broj, kaciga i izgled motora govori dosta ali nisam siguran (čovek sa fotografije nema brkove) da je ovo pokojni Bata, ako neko zna više o ovome, molio bih da podeli to sa nama.

Unapred Hvala!
BP
***  Cool
Sačuvana
motoklasik
Predsednik Unije
Predlagač
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Januar 14, 2011, 06:30:17 pm »

Startni broj, kaciga i izgled motora govori dosta ali nisam siguran (čovek sa fotografije nema brkove) da je ovo pokojni Bata, ako neko zna više o ovome, molio bih da podeli to sa nama.

Nije startni broj, Boki, pouzdano merilo. A motor je, reklo bi se po bocnom polozaju karburatora - Puch 250 SGS (ili SGSS, ne vidi se i druga strana), sto bi opet moglo da se dovede u vezu sa Batom. &nbsp;
Evo Bate ovde sa startnim brojem 55:

Ali, ako vec govorimo o Bati Popu, moramo pomenuti i Predraga Popovica, koji je poginuo na trci u Novom Sadu, na Miseluku.
I drago mi je sto sam i sam ucestvovao na nekoliko trka na Bukulji, koje je Bata Pop organizovao, kao memorijalne trke u spomen na Predraga Popovica-Zabca.

Na prvoj slici na Grobniku 1982. Predrag Popovic je u predstartu trke u 175 ccm sa brojem 16,
a na drugoj je isto Grobnik start klase 175 ccm, Zabac je sa brojem 2:

Sačuvana

Boki Ar
Učesnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Januar 14, 2011, 07:30:31 pm »

Odlično, znači ceniš i Ti da je onaj "Puch" Batin, odnosno on je na slici.

Ovo jeste Draxi i to je onaj nesretni "MBA" sa koga je baš na Grobniku imao katastrofalan pad, u punoj brzini je motor blokirao. Plaćen je danak "ošmirglanim" klipovima, dotrajalim klipnjačama... Tada nije bilo suđeno i to je preživeo, pričao mi i kako. Par puta se "rastajao sa dušom", nekakvi "spontani pneumotoraksi" i slično.  Shocked

Onda je, mislim negde posle bombardovanja, imao prilično težak pad u Kraljevu. Imam jednu sliku, ne znam da li da je stavljam  Embarrassed, doduše ne vidi se ništa strašno samo se naslućuje. Zvao me, otišao sam do njega u stan pokojne tetka Ljubice, njegove majke. Dugo smo razgovarali. Nije mogao da mrdne, samo je sedeo i poneki put bi jeknuo kad ga mnogo zaboli.  Cry Pričao mi da nikad nije "goré pao, a ništa polomio". Vrlo jako se tada ugruvao, no i to je prošlo.

Zatim je došao kobni 23. septembar 2000. i tada mu nije pružena šansa da preživi. Pričao mi pokojni Bata u podrumu, onoj radionici u ul. Gagićev Venac o nalazu obdukcije i dešavanjima pre i posle tragičnog događaja.

Draxi je bio veliki čovek i odan prijatelj. Kada sam bio u nevolji prvi se javljao mom ocu i nudio pomoć. Nikada ga neću zaboraviti, redak je dan kad ga ne spomenem.

Vas molim da oprostite ako je ovo neprimereno pisanje za forum, izmenite poruku ili recite da ja izmenim. Život ide dalje, guta sve, a ovde neka ostanu fotografije i priče u smislu: "Blago onom ko dovijek' živi, imao se rašta i roditi".  Cool
Sačuvana
Joksa
Član NO UMS
Predlagač
Van mreže Van mreže

Bmw K1200S

« Odgovor #26 poslato: Januar 14, 2011, 08:02:51 pm »

Boki, apsolutno su primerena pisanja o svim dobrim ljudima!!!
Sačuvana

Boki Ar
Učesnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Januar 14, 2011, 08:55:06 pm »

Slažem se, delim sa Vama svima i ovaj foto, to je Draxijev pad iz Kraljeva, možda mi bude lakše:

Sačuvana
motoklasik
Predsednik Unije
Predlagač
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Januar 14, 2011, 09:18:41 pm »

Bata je jednom pricao o tom dogadjaju na Miseluku, na nekoj od trka moto-klasik prvenstva na kojoj smo zajedno vozili, pre par godina.

Ako se dobro secam, rekao je da je pocela da pada kisa... gume nisu bile za mokru stazu... tacno je, kaze, predosecao nesto... kada je doslo do udesa nekako je odmah znao da je kraj...
Ali, eto, to su trke... neko za ceo zivot ne dozivi toliko adrenalinske euforije, kao neko drugi na jednoj trci.
Sačuvana

motoklasik
Predsednik Unije
Predlagač
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Januar 17, 2011, 07:36:55 pm »

Radovan Stanojevic-Gedza i Vilko Sever.
Trka u Kraljevu 1988.god. Gedza je vozio jedan od Severovih motora u klasi 80 i odustao zbog kvara.
Na slici je trenutak kada Vilko Sever konstatuje da je u stvari ostao bez goriva!!!

A pre toga kako se odvijalo:
1. Na prvoj slici u predstartu
2. Druga slika: odustajanje na stazi
3. Treca slika, Vilko Sever udara po rezervaru jer je posumnjao na gorivo.

Sačuvana

motoklasik
Predsednik Unije
Predlagač
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Januar 17, 2011, 08:09:31 pm »

Ovo nije pozutela fotografija nego skrin sot sa VHS kasete sa GP trke u Australiji.
Loris Capirossi, Age: 17

Sačuvana

motoklasik
Predsednik Unije
Predlagač
Van mreže Van mreže

« Odgovor #31 poslato: Januar 21, 2011, 02:04:12 pm »

Ovo je Ariel 500 RedHunter. Vozio ga je Petra (Dragan Petrovic, mislim, sa Vidikovca).

Petra je 1983. sa Triumfom 650 isao u Englesku, na ostrvo Vajt.
Ispod je slika jednog Trijumfa na nekom lokalnom engleskom moto-skupu, tada uslikana. A tekst je ispisan na poledjini te slike koje je postom poslana njegovom drugu Przi (koga on oslovljava sa Prxon):

Sačuvana

motoklasik
Predsednik Unije
Predlagač
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Januar 22, 2011, 09:59:18 am »

Put na Grobnik 1984....

Prva slika je iz novih Banovaca, neposredno pred polazak na Grobnik, na trku starovremanskih motora, u okviru Memorijala Gilberta Parlotija. (Italijana koji je po svetskim stazama proslavio Tomosa).

Kod prikolice se vidi Vladimir Poprzem-Prza a pored njega malo sagnut je Iva Belamaric. Sasvim desno je Sava Dimitrijevic, kasnije predsednik kluba "Veteran-Vozdovac".
Na prikolici, pod ciradom je BSA B31 350 ccm, u sredini je NSU 175, a desno BSA 500.

Druga slika je po dolasku na Grobnik. Prza sedi i nesto srafi, u sredini je Sava Dimitrijevic pored Sahare, a levo je Nikica Rako, koji je tada na trci vozio predratnog Harley Davidsona...

Sačuvana

mcrmirko
Forumaš
**
Van mreže Van mreže

Honda st 1100,Kawasaki z500

« Odgovor #33 poslato: Januar 22, 2011, 05:57:31 pm »

Evo za pocetak jedna stara a i jedna ne tako stara fotka!

By mcrmirko at 2011-01-22

By mcrmirko at 2011-01-22

Sačuvana

MERIDEN4EWER!
motoklasik
Predsednik Unije
Predlagač
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Januar 26, 2011, 06:25:12 pm »

Mirko, napisi par reci i o motorima na slikama, posebno o onom na gornjoj slici...
Sačuvana

motoklasik
Predsednik Unije
Predlagač
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Januar 26, 2011, 06:35:03 pm »

Svojevremeno, kao klinac, kad sam tek pocinjao da vozim motore, gde god sam se zatekao, ako sam nosio foto-aparat bilo mi je zanimljivo da uslikam neki motor.
Ne treba ponavljati da su kod nas tada preovladavali Tomosi i istocno-evropska produkcija.

Ovo su neke fotografije koje sam uslikao:
Prva slika - Slikano u Lusaki (Zambija), avgusta 1975. godine - BMW R-90 S.
Druga slika - Takodje Lusaka 1975.g. - Honda Benley 90, model sa kraja 1960-ih godina.
Treca slika - Slikao sam u Londonu 1976.g. - Honda GoldWing 1000, pojavila se 1975., za mene tada cudo nevidjeno.

Sačuvana

dragan
Aktivista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Februar 07, 2011, 10:38:46 pm »

Pozdrav svim ljubiteljima ove teme ,tek sam se registrovao postavljacu slike samo da se snadjem imam mnogo slika ove teme toliko za veceras.
Sačuvana
dragan
Aktivista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Februar 08, 2011, 06:26:34 pm »

Pozdrav svima sto se tice onog pucha nazalist to nije pok. Bata Pop, to je Zrenjaninac Bril Ivan 175SVSS trka je za prvenstvo Srbije tacnije Becej negde 1967-68god.Toliko za sad ,samo da savladam kako da uplovdujem slike.Pozdrav svima.
Sačuvana
motoklasik
Predsednik Unije
Predlagač
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: Februar 09, 2011, 11:20:52 am »

Pozdrav svima sto se tice onog pucha nazalist to nije pok. Bata Pop, to je Zrenjaninac Bril Ivan 175SVSS trka je za prvenstvo Srbije tacnije Becej negde 1967-68god.

Bas volim kad na forum dodje neko ko iz prve ruke zna ljude i dogadjaje vezane za motociklizam, dosta u nazad.

Tako se najbolje razbija vec stvorena iluzija koju pojedinci stvaraju da motociklizam, voznja, poznavanje motora i slicno, pocinje tek sa pojavom pojedinih foruma i pametovanjem na njima tj. od trenutka kada su oni kupili motor.

Dragane, kazi mi samo da li si i ti na onoj grupnoj slici iz DDR-a, u petom postu u ovoj temi?

Sačuvana

dragan
Aktivista
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Februar 09, 2011, 07:29:53 pm »

Da upravo taj davno je to bilo ,imam dosta materijala za ovu tamu pa sta se bude moglo razjasniti videcemo.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 15   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UMS na FaceBook Mass Company

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!